Pytania i odpowiedzi

Jakie mikroorganizmy wchodzą w skład EM-1?

Odp.: W skład EM-1, preparatu bazowego Technologii EM, wchodzi ponad 80 różnych szczepów mikroorganizmów, które wywodzą się z trzech grup:

1) bakterie kwasu mlekowego: istnieje szereg rodzajów bakterii tego typu, które różnią się między sobą efektywnością w zakresie odkażania. Bakterie te spowalniają rozwój bakterii chorobotwórczych i przyspieszają biodegradację substancji organicznych.
2) drożdże: wytwarzają substancje przyspieszające wzrost roślin - enzymy, hormony itp.
Ich metabolity są pożywieniem dla innych bakterii, takich jak bakterie kwasu mlekowego I bakterie z rodziny Actinomycetes.
3) bakterie fotosyntetyczne: takie jak Rhodopseudomonas palustris odgrywają wiodącą rolę w procesach biochemicznych EM.  

 

Jak namnażać EM-1?

Odp.: W domowych warunkach EM (200 ml EM-1 plus 200 ml melasy) namnażamy w 5 litrowym baniaku szklanym lub plastykowym, według następującego przepisu http://www.emformacja.pl/emblognicole/wp-content/uploads/2012/03/namna%C5%BCania.2-jpg1.jpg

 

Czy można namnażać EM-A kilka razy z rzędu?

Odp.: EM-A nie można używać do ponownego namnażania. Mikroorganizmy zawarte w EM mają różne cykle rozmnażania się, więc skład preparatu po kilku namnażaniach będzie się mocno różnił od oryginalnego. Ponadto przy każdym namnażaniu dodajemy mikroorganizmy z otoczenia, które na początku są w śladowej ilości, a później mogą stać się dominującymi, w związku z czym już nie można mieć pewności, jak preparat będzie oddziaływał.

 

 Jaki jest termin przydatności preparatów EM?

Odp.: Termin przydatności preparatu EM, w zależności od jego rodzaju, wynosi od 6 do 12 miesięcy, licząc od daty produkcji podanej na opakowaniu w formacie DD-MM-RR. Po otwarciu preparatu należy go zużyć w ciągu 2-4 tygodni.

Więcej informacji na temat przechowywania EM można znaleźć na blogu: http://emblognicole.emformacja.pl/?p=497

 


 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl