Producenci

50 Kul Bokashi - rewitalizacja zbiorników wodnych

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 275,00 zł 275.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: FALAEM
Kod produktu: F1C3-3853C_20210622162607

Opis

Kule Bokashi

Cena kuli w przypadku 50 sztuk to 5,5 zł, 100 sztuk - 5 zł. Zapraszamy do oddzielnej aukcji  100 sztuk.

Jak działają kule bokashi?

Regularnie rzucając kule bokashi do zbiorników wodnych:

  • pomagamy utrzymywać przezroczystość wody
  • zapobiegamy nadmiernemu rozwojowi glonów
  • likwidujemy gnilny zapach pojawiający się w stojących wodach
  • zmniejszamy warstwę mułu
  • oczyszczamy wodę z zanieczyszczeń
  • nie musimy używać środków chemicznych i przeważnie nie spuszczamy wody ze zbiornika
  • w szambach redukujemy osady denne

 

Kule bokashi rzucane do wody opadają na dno i rozpuszczają się uwalniając powoli Efektywne Mikroorganizmy w nich zawarte. Dzięki temu:

  • zatrzymują się procesy gnilne
  • utrzymuje się równowaga biologiczna w zbiorniku wodnym

 

Jak używa się kul bokashi?

Do zbiorników wodnych

należy wrzucać kule w kilku aplikacjach: 2 do 3 z zachowaniem kilkutygodniowych przerw (od 3 do 4 tygodni). Rzucamy 1 kulę na 1m2 powierzchni przy głębokości około metra lub więcej.

W płytkich zbiornikach trzeba dać odpowiednio mniej kul, w większych zbiornikach można również dodać EM Probiotyk, jeżeli w zbiorniku znajdują się ryby  lub EM Bio, w przypadku bardzo zanieczyszczonych wód.

Może się zdarzyć chwilowe, pozorne pogorszenie stanu wody (większe zmętnienie, pojawienie się brunatnych kożuchów na powierzchni wody). W takiej sytuacji należy zebrać kożuch, co spowoduje systematyczną poprawę przejrzystości wody, zmniejszenie ilości szlamu dennego i zamulenia.

 

Obowiązuje zasada: Obowiązuje zasada: lepiej wrzucić mniej kul, ale częściej, niż dużo za jednym razem, jeżeli jest taka możliwość  Zaleca się eksperymentowanie z ilością i częstotliwością dawek, przy jednoczesnym obserwowaniu zbiornika (jest to generalna zasada w postępowaniu z EM-ami, bo działają biologicznie, a nie chemicznie).

 

Do szamb lub zbiornikach z gnojowicą

 

Można ich używać do szamb i zbiorników z gnojowicą, aby uzupełnić i wzmocnić działanie EM Bio. Działają wtedy jako naturalny dozownik dostarczając bakterie na dnie zbiornika, gdzie gromadzi się szlam.

 

Do studni

należy rzucać od 3 do 5 kul co roku

Kiedy używamy kul bokashi

Kule bokashi wrzucamy wtedy, kiedy temperatura wody osiąga powyżej 12 stopni, czyli najlepiej wiosną  oraz wczesną jesienią. Ważne jest, aby kule rzucać wystarczająco wcześnie, zanim glony zdążą się rozwinąć dlatego, że EM-y nie likwidują glonów, tylko konkurują z nimi. 

W sytuacji, w której glony już mocno się rozwinęły, efekt kul nie będzie widoczny. Poza tym mogą spowodować, w pierwszej fazie, tymczasowe lekkie zwiększenie poziomu azotu, zanim rozpracują muł i obniżą jego poziom – wtedy efekt będzie w następnym roku.

 

Okres przydatności:

Mogą być używane przez około 6 miesięcy. Składowane muszą być w ciemnym, suchym miejscu, zapakowane tak żeby ograniczyć dostęp powietrza.

 

Składniki kul bokashi:

Kule Bokashi składają się z gliny fermentowanej z EM-1, melasą, proszkiem ceramicznym i bokashi. Tydzień po wyrobieniu są gotowe do użycia (pokryte są kożuchem białej pleśni).

 

Czas oczekiwania na kule może wynieść do 10 dni, w zależności od ilości zamówionych kul. Zawsze mamy pewną ilość gotowych, ale przy większej ilości zamówień wyrabiamy je specjalnie.

 

Prostota wykonania i ekonomika sprawia, że kule może ulepić każdy. Poniżej link do przepisu na kule bokashi:

jak zrobić kule bokashi

 

Kule bokashi często używane są na świecie w akcjach społecznych. 8 sierpnia jest nawet światowy dzień rzucania kul bokashi. Zapraszamy do dołączania.
Dbajmy o wodę na tej planecie.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl