EM-1 1 litr
Opis
EM-1 1 litr
Preparat EM-1 jest substancją, w której Efektywne Mikroorganizmy znajdują się w formie płynnej. Uaktywnia się je przy pomocy wody i pożywki (melasa z trzciny cukrowej) do postaci tzw. EM-A.
< Do namnożenia potrzebna jest Melasa dostępna na innej aukcji >
W ciągu 7 dni (czas fermentacji)
z 0,2 litra EM-1 powstaje 5 litrów EM-A.
z 0,5 litra EM-1 powstaje 10 litrów EM-A
z 1 litra EM-1 powstaje 20 litrów EM-A.
Uzyskane, poprzez namnożenie Efektywnych Mikroorganizmów, EM-A ma niezwykle szerokie zastosowanie: w gospodarstwie domowym, w hodowli, w rolnictwie, dla zwierząt, dla ochrony środowiska, a nawet dla zdrowia człowieka.
Jest to odpowiedni produkt dla tych, którzy lubią samodzielnie wytwarzać EM-y i eksperymentować, tworząc fermenty oraz kompozycje ziołowe na specjalny użytek.
Namnażanie, czyli jak z EM-1 powstaje EM-A (EM Aktywne).
EM-1 to "uśpione mikroorganizmy", aby się obudzić potrzebują pożywienia (czyli melasy) i ciepłej wody o temperaturze 35 - 37 stopni. Zaczynają wtedy fermentować tworząc EM-A - Aktywne Mikroorganizmy.
- Potrzebujesz pojemnik szklany, plastikowy lub ceramiczny. Na początku wlej trochę ciepłej (35-37 stopni) wody i melasę, a następnie bardzo dokładnie wymieszaj (można wcześniej w garnuszku rozpuścić melasę w cieplejszej wodzie).
- Następnie wlej EM-1, przedtem energicznie wstrząsając butelką.
- Na końcu uzupełnij pojemnik ciepłą wodą (35-37 stopni) i lekko zakręć lub zastosuj rureczkę fermentacyjną taką jak do wina. Zostaw pojemnik w ciemnym, ciepłym miejscu.
Jeżeli płyn stoi w zakręconym pojemniku, raz dziennie należy go odkręcić, żeby wypuścić nagromadzone gazy.
Po 1-2 dniach zaczyna „bąbelkować”, a po 7 dniach preparat EM-A jest aktywny.
Tak rozmnożone mikroorganizmy powinny być zużyte w ciągu 14 dni!
Praktyczne uwagi:
- Potrzebna jest woda dobrej jakości, nie zaleca się używania wody chlorowanej. Jeśli jednak chcemy posłużyć się wodą z ujęcia miejskiego, należy ją odstawić na kilka godzin.
- Można przygotować EM-A mniejszymi partiami. EM-1 nie zużyty do końca przechowujemy w ciemnym, chłodnym miejscu.
Więcej na temat namnażania EM-ów https://emblognicole.emformacja.pl/jak-namnazac-emy-em-1-em-a/